Est | Eng

Tere tulemast Hiiumaale!

 

Hiiumaa - saar Läänemeres, rikas mitmekülgse, ilusa ja puutumatu looduse ning toredate inimeste poolest. Hiiumaal on hea elada. On tuhat ja üks põhjust, miks siia ikka ja jälle tagasi tullakse.

 

Juba ligi 455 miljonit aastat tagasi tekkis praeguse Kärdla linna lähistel meteoriidiplahvatuse tagajärjel kümmekonna kilomeetrise läbimõõduga rõngassaarestik. Need olid esimesed saared Hiiumaa praegusel kohal ja mainitud sajad miljonid aastad teevad Hiiumaast  ühe maailma vanima saare.

 

Raske on leida Eestis looduslikult mitmekesisemat paika, kui seda on Hiiu saar. Maastikutüübid  ja -pildid vahelduvad suisa peadpööritava kiirusega. Olles ühtviisi kaunid ja miniatuursed, põimuvad nad omavahel kokku just täpselt selleks, et teha Hiiumaast Hiiumaa. Suviti meelitavad pea kõiki kilomeetripikkused liivarannad Tahkuna ja Kõpu poolsaarel.

 

Hiiumaale on teda ümbritsevad väikesaared nagu värvikirevad pärlid kauni naise kaelas. Üle kahesaja saare ja saarekese hulka kuulub hiljuti merest tõusnud, veel taimestumata, kuid ka suuremaid metsaseid saari.

 

Tänu ümbritsevale merele on Hiiumaa kliima teistsugusem kui Mandri-Eestis. Päikese-paistelisi ilmu on rohkem ja vihma vähem.

 

Hiidlane on oma loomult rahulik ja salliv. Ta seisab loodusele lähedal, arvestab ja armastab loodust ning on oma hingelt natuke looduslaps. Hiidlane armastab ka nalja, seega on kõige olulisem, et sa nalja mõistaks.

 

Hiiumaal sa pole üksi, sinuga räägivad metsad ja meri, sind embavad kuldsed liivad ja kõrvetav päike, tuuled ja allikavesi. Su ümber on üheaegselt nii minevik kui tulevik. Ole looduse lemmiklaps ja sind võetakse omaks. Naeratavad hiidlased näitavad sulle teed, kui taevatähed ei aita...

 

Info Hiiumaa majutuse, toitlustuse, transpordi ning ürituste kotha: www.hiiumaa.ee  

 

Hiiumaa Turismiinfokeskus

 

Hiiu 1, 92413 Kärdla

Tel: +372 462 2232

Faks: 627 9701

e-post: hiiumaa[A]visitestonia.com

 

Infokeskus on avatud:

15.mai - 15.sept  E-R 9-18, L-P 10-15

16.sept - 14.mai E-R 10-17, L-P suletud